arama

Türkiye’nin İlk ve Tek Dizi Oyunu Rekor Kırdı!

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Burak Arslan Burak Arslan

Star TV ekranlarında her Pazartesi günü yayımlanan Söz adlı Bordobereli askerleri canlandıran dizinin mobil oyunu çıktı. Söz oyunu yayınlandığı ilk 24 saat içerisinde oyunlar kategorisinde birinci sıraya yerleşerek rekor kırdı!

Türk televizyonlarında yüksek reyting oranları alan ‘Söz’ adlı askeri dizi, Türkiye’de ilklere imza atmaya devam ediyor. Söz şu ana kadarki TSK tarafından desteklenen ilk askeri dizi olarak bir ilke imza atmıştı. Şimdi de mobil oyununun ilk 24 saat içerisindeki başarısı da bir ilk olarak nitelendiriliyor. Hem iOS hemde Android için yayınlanan oyun dizideki karakterleri ve senaryoları iyi bir şekilde oyuncuya aktarıyor.

Bu mobil oyun 12 kişilik bir ekip tarafından yapılmıştır. Oyun aksiyon ve strateji türünde olduğu için biraz beyninizi çalıştırmanız gerekmekte. Oyunu iOS’dan da Android’den de ücretsiz bir şekilde indirip oyunu oynayabilirsiniz. Oyunda ‘Söz’ dizisinde yer alan gerçek karakterler bulunmaktadır. Oyun ‘Söz’ deki oyuncuların kabiliyetlerine göre ayarlanmıştır. Bu kabiliyetleri ve silahları yükseltebiliyorsunuz. Oyunda Yavuz (Tolga Sarıtaş), Avcı (Burak Sevinç), Keşanlı (Görkem Sevindik), Hafız (Mustafa Yıldıran), Karabatak (Eren Vurdem), Çaylak (Aytaç Şaşmaz) ve Aşık’ın (Doğukan Polat) karakterlerini de oynamak mümkün.

İlginizi çekebilir>  Steam'de Bedava Oyun Nasıl Alınır ?

6 aylık bir çalışmayla ortaya çıktığı söylenen oyun popülerliğini daha da sürdürecek gibi görünüyor. Ancak Türkiye’deki dizi sektörü için bir örnek teşkil edebilir. Aşağıdaki linklerden isterseniz oyunu telefonunuza kurabilirsiniz.

Android

App Store

Hemen Puanla!
[Total: 1 Average: 5]
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.