Kapat

Resident Evil 2 Remake, Orijinal Bir Rock Şarkısı ve Harley-Davidson İçeriyor!

Anasayfa
Genel Resident Evil 2 Remake, Orijinal Bir Rock Şarkısı ve Harley-Davidson İçeriyor!

Capcom yapımcısı Tsuyoshi Kanda, dev ekibinin 1990’ların hissiyatını nasıl yakaladığını anlatıyor.

Resident Evil 2, orijinal olarak mağaza raflarında göründüğü zaman: 1990’ların sonunda. Gelecekte yeniden yapılanma yapmak yerine, yaratıcıları orijinal 90’ların ortasına yapışmaya karar verdiler.

Bir dizi değişiklik, modern oyunların gelişmiş görsel sadakatinden kaynaklanmaktadır. Kanda, “İlginç bir yönü Claire’in motorcu olarak ayarlanmış olmasıdır” dedi. “Bir motorsiklette Raccoon şehrine gidiyor. Orijinal oyunda, genel bir motosiklet tasarımı. Ama yeniden yapım için, biz aslında Harley-Davidson ile birlikte çalışarak 1998 yılında Night Train modelini oyuna soktuk.

“Bu yüzden o yıl satışa sunulan bir bisiklete biniyor. Oynayan herkesin söyleyeceğini söylemeyin, “Oh, bu bir Gece Treni!” gibi. Ama bu, motosiklet tarihine aşina olan insanlar için gerçekten doğru olan bir ayrıntı.

Geliştiriciler, neleri eklemedikleri konusunda dikkatli olmalıydı. Kanda, “Daha modern bir teknoloji gibi, 90’lı yıllarda var olmayacak nesneler eklememeye dikkat etmelisiniz. Hala ankesörlü telefon ve CRT monitörlerin zamanı. ” dedi.

Ekip ayrıca oyunu orijinal hikayeden uzaklaşan en üstteki referanslarla doldurmamayı da sağladı. Bunun yerine, içerik oluşturucular, oyunun 90’lı hissini sağlayabilecek birkaç özel yönüne odaklandı. Kanda müziğe özel bir örnek olarak işaret etti: Geliştiriciler kendi 90’ların tarzında bir parça oluşturdular. Kanda, “Şarkı sözleriyle bir şarkı yarattık” dedi. “Kasıtlı olarak bir rock hissi var. Bu yüzden eğer 90’ların sonlarına doğru radyoyu açmış olsaydınız, o zamanlar dinleyeceğiniz Pearl Jam / Nirvana tipi şeyleri, bu şarkıyla elde etmeyi amaçladık.

İlginizi çekebilir>  Silkroad Alemi Ne Durumda?

“Aslında son kredi şarkısı. Yani oyunun kendisi değil, ama bitirdiğinizde, bu müzik sizi zaman çizgisinde tutuyor. ”

Resident Evil 2 Remake, 25 Ocak 2019’da PlayStation 4, Windows PC ve Xbox One’da piyasaya sürülecek.

Hemen Puanla!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir