Kapat

Resident Evil 2 Remake İnceleme

Anasayfa
Donanım Resident Evil 2 Remake İnceleme

İşte bu karmaşaya benzer bir şehir daha var, o da Raccoon City. Resident Evil dünyasının en önemli lokasyonlarından biri olan Raccoon City, her ne kadar sokaklarında fazla dolaşamasak da Resident Evil 2’nin de ana mekanını oluşturuyor. İlk oyundan da hatırlayacağımız Umbrella şirketinin adeta dolmalık biber gibi içini oyduğu şehir, bizi aksiyon ve korku dolu bir maceraya da davet ediyor.

Capcom, Resident Evil 2 Remake oyununun yapımını duyurduğunda, 2015 yılının Ağustos ayıydı. Aradan geçen bunca zamandan sonra oyun, E3 2018 fuarında kendini tamamen gösterdi.

1998 yılında çıkmış olan bu oyunu yeni nesil grafiklerle, yeni kamera açılarıyla ve yepyeni animasyonlarla tekrar oynayabileceğiz.

resident evil 2 remake hd ile ilgili görsel sonucu

Resident Evil 2 Remake’in Oynanışı ve İçeriği

İncelemeye girmeden önce oyunun ana senaryosundan kısaca bahsetmem gerekiyor; Senaryonun temelleri, 2002 Yılında ilk oyundan 6 sene sonra sadece Nintendo GameCube konsoluna çıkmış olan Resident Evil Zero’ya dayanır.

Amerika’da Racoon City adında bir şehrimiz vardır ve bu şehrin hemen dışındaki bir malikanenin yakınlarından enteresan istihbaratlar gelmektedir. Ormanlık bir alan olduğu için kamp alanına giden insanların ormandan garip inlemeler duydukları, bazı garip ölüm olaylarının yaşandığı belirtilmektedir. Bunun üzerine S.T.A.R.S adındaki özel bir tim Arklay Dağları’na inceleme için gönderilir ve olaylar gelişir.

İlginizi çekebilir>  8 TL Değerinde Ücretsiz Crackhead Steam Key'i
resident evil 2 remake hd ile ilgili görsel sonucu

Raccoon City denilince eğer Resident Evil ile biraz haşır neşir birisiyseniz, ne anlama geldiğini gayet iyi anlayabilirsiniz. Hal böyle ki; benim için de bu hayali şehir aslında hayallerin çok ötesinde bir mekân. Bunun oyun dünyasında karşılaştığımız ilk zombili oyun mekanı olmasının da büyük katkısı var.

1998 senesinde çıkan Remake’i yapılacak olan Resident Evil 2 ise; ilk oyundan bir kaç yıl sonrasını konu alıyor. Racoon City 2’deki Malikaneden sonra olanlar olmuş ve virüs Racoon şehrinin tamamına yayılmıştır. R.P.D’ye yeni atanan polisimiz leon kennedy ise durumdan tamamen habersiz bir şekilde görev yerine doğru gider ve olaylar gelişir.

Resident Evil 2 Remake’in Fragmanı

Resident Evil 2 Remake’in grafiklerine ve oynanışına göz atmak isterseniz fragmanı izliyebilirsiniz.

Resident Evil 2 Remake’in Sistem Gereksinimleri

Minimum sistem gereksinimleri
İşletim sistemi: WINDOWS 7, 8, 8.1, 10 (64-BIT Required)
İşlemci: Intel Core i5-4460, 2.70GHz or AMD FX-6300 or better
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 760 or AMD Radeon R7 260x with 2GB Video RAM
DirectX: Version 11

İlginizi çekebilir>  Marvel's Spider Man Oyunun Yeni Hikaye Fragmanı ve Trailer'ı - PGW 2017

Önerilen sistem gereksinimleri
İşletim sistemi: WINDOWS 7, 8, 8.1, 10 (64-BIT Required)
İşlemci: Intel Core i7-3770 or AMD FX-9590 or better
Bellek: 8 GB RAM
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 or AMD Radeon RX 480 with 3GB VRAM
DirectX: Version 11

Hemen Puanla!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir