Kapat

PUBG’nin İlk Majör E-Sport Turnuvası Bu Yaz Başlıyor

Anasayfa
Genel PUBG’nin İlk Majör E-Sport Turnuvası Bu Yaz Başlıyor

 

 

PUBG Corp.(Corpation) PlayerUnknown’s Battlegrounds için  İlk resmi sponsorluk  turnuvasına ev sahipliği yapacağını duyurdu. PUBG Global Invitational 2018, bu yaz Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenecek ve 2 milyon dolarlık ödül havuzuna  20 profesyonel takımda katılacak.

Turnuva 25-29 Temmuz’da yapılacak. Takımlar Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya‘da ev sahipliği yapacak olan bölgesel turnuvalara katılarak hak kazanabilecekler. Turnuva süreci için daha fazla ayrıntı bekleniyor… Turnuva sonunda, her biri FPP(First Person Perspective) ve TPP(Third Person Perspective) için dünya şampiyonu olarak iki takım seçilecek.

Dünyanın dört bir yanındaki izleyicilerin oyunu izleme deneyimini yaşatmak için, Battleground’un oyun içi kamera sistemi olacak ve yayıncıların hareketlerine zoom yapmasına ve canlı yorum yapmasına olanak tanıyacak.  Ancak bu olayın hiç şüphesiz PUBG Corp. veritabanında sunucu tarafından tekrar olarak kaydedilecektir. Tüm maçları çok ayrıntılı    bir şekilde kaydedebilir ve daha sonra görüntülemek için bu verileri yayınlayabilir.

Bu Turnuva, PUBG Corp tarafından yönetilen ilk turnuva değil. Gamescom Playerunknown’ın Battlegrounds Invitational adlı olayı, sadece 350.000 dolarlık bir ödül havuzuna sahipti. Geçtiğimiz yılın ağustos ayında Almanya’da gerçekleşen Cloud9, Team Liquid, Team Solomid ve Luminosity Gaming gibi katılımcılarda yer aldı. Türk takımımız olan Team Bosphorus‘un katılıp katılmayacağı henüz net değil.

İlginizi çekebilir>  Steam Yaz İndirimleri Başladı ! İşte Steam İndirimlerinde Alabileceğiniz Birbirinden Güzel Oyunlar

Gamescom Invitational iki sebepten dolayı dikkat çekiciydi: Öncelikle, Gamescom Invitational’dan önce PUBG Corp, ilk defa oyundaki kasaları tanıttı, hayranlarından yaygın bir eleştiri aldı. 2. Sebebi ise Taraftarlar, PGI 2018 etkinliği etrafında oyunda görünmek için benzersiz oyun kasalarının  tanıtılmasını beklemektedirler.

Daha sonra, etkinlik sırasında, Battlegrounds Twitch’in Çin eşdeğeri PandaTV’de çok sayıda izleyici aldı. Bir noktada, bu platformda beş milyondan fazla eşzamanlı izleyici izliyordu. Muharebe bölgeleri , Tencent megacorp ile yapılan ortaklık sayesinde Çin’de popülerlik kazanmaya devam etti.

 

Hemen Puanla!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir