Kapat

PUBG Hile Yapımcıları İle Bağlantılı Olan 15 Kişi Tutuklandı

Anasayfa
Haberler PUBG Hile Yapımcıları İle Bağlantılı Olan 15 Kişi Tutuklandı

PUBG Hile Yapımcıları İle Bağlantılı Olan 15 Kişi’ye toplam 5.1 Milyon para cezasına çarptırıldılar. Bir Steam yazısında Bluehole, diğer şüphelilerin hala araştırıldığını ve tutuklananların durumunda, hile programlarının kullanıcı bilgilerini çalmak üzere tasarlanmış kötü amaçlı kod içerdiğini söyledi.

Dava üzerinde çalışan ilgili makamlar, “Bluehole aracılığıyla çevrilen yazıda: “Hacker ‘ler için” OMG “,” FL “,” 火狐 “,” 须弥 “ve” 炎黄 “dahil olmak üzere 15 önemli suçlu tutuklandı. ve aracılık işlemleri şu anda şüphelilere yaklaşık 30 milyon RNB (5.1 milyon ABD Doları) para cezasına çarptırılmıştır.Bu dava ile ilgili diğer şüpheliler hala araştırılmaktadır.” gibi bir açıklamada bulundu.(Çince yazan karakterler suçluların takma isimleri)

Bir diğer elde edilen bilgiye göre İnternet üzerinden dağıtılan bazı programların arasında Truva atı virüsü bulunuyor. Hacker geliştiricilerin bu PC’yi kullanıcıların bilgisayarlarını kontrol etmek, verilerini taramak ve bilgisayar üzerinden bilgi çalmak için kullandıkları  kanıtlandı.

Yukarıda kullandığımız RNB adlı para birimi Çin  devleti’nin kullandığı resmi para birimi olarak bilinmektedir.

Bluehole  tarafından yapılan diğer açıklamada ise şu sözleri söyledi: ” Oyuncularımız için tamamen adil bir  şekilde       savaşmaları için herşey hazır oluncaya kadar, korsanları / hile programlarında yok etmeye devam edeceğiz.””

İlginizi çekebilir>  Shroud'un PUBG Ayarları ve Ekipmanları
Hemen Puanla!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir