Kapat

İlk Video Oyun Müzesi Açılıyor !

Anasayfa
Genel İlk Video Oyun Müzesi Açılıyor !

Video oyunları son zamanlarda İngiltere’deki müzelerden çok ilgi gördü. Sadece geçen ay, V&A yeni video oyunları sergisine kapısını açtı:
Design/Game/Disrupt video oyunlarının ve topluluklarının sosyal, politik ve sanatsal yönlerini gösterir.

V/A sergisi Şubat ayına kadar açık olacak. Fakat endişelenmeye gerek yok. İngilizler yakın zamanda gelecek yeni bir sergiyi yıl boyunca gezme şansı elde edecekler.

24 Kasım’da, İngiltere’nin ilk kalıcı video oyunu müzesi halka açılacak. Sheffield’de bulunan Ulusal Video Oyunu Müzesi’ne (NVM) ev sahipliği yapacak. “oynanabilir konsollar ve atari makinelerinin “yanı sıra “stüdyoların yenilikçi sergileri, oyunları ve nasıl yapıldığını” barındıracak. Ayrıca, kültürel festivallere ve “endüstrinin doğuşuna kadar ulaşan ve henüz gelişmekte olan oyunlara giden eşsiz sergiler” de sergileyecek.

Bu aslında Nottingham Ulusal Video Oyunu Arcade için bir yenileme, Haziran ayında tekrar şehir değiştirdiklerini açıkladı. Ulusal Video Oyunu Arcade olarak, Football Manager, Dizzy and Monument Valley oyunlarına sergi sunuldu – Bu yüzden bunlardan bazılarının yeni müzede bir görünüm oluşturduğunu varsaymak kolay. Bilmemiz gereken, Gang Beasts’ın “test laboratuvarı” sergisine sahip olması – açıkçası bunun ne anlama geldiğinden emin değilim. NVM şu anda “yayıncılara ve geliştiricilere işlerini sergileme hakkında konuşuyor”.

İlginizi çekebilir>  Eski Olmasına Rağmen Oynanabilecek 5 Oyun !

Bu yüzden daha fazla bilgi edinmek için bizi izlemede kalmalıyız. Haber almak istiyorsanız, yeni müze hakkındaki güncellemeler için NVM’nin posta listesine üye olabilirsiniz. Daha önce hiç kendimi eğitmek için heyecanlanmadım. Okul gezisi için iyi bir bahane gibi görünüyor, değil mi?

 

Güncel Haberlerden Anında Haberdar Olmak İçin Sağ Alttan Sitemize Abone Olmayı Unutmayın !

Hemen Puanla!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir