Kapat

Epic Games’ten Bir Hamle Daha, Sıradaki Oyun Metro Exodus!

Anasayfa
Genel Epic Games’ten Bir Hamle Daha, Sıradaki Oyun Metro Exodus!

Popüler oyun platformu Steam, The Division 2’den sonra merakla beklenen Metro Exodus’u da Epic Games’e kaptırdı.
Metro Exodus, Steam üzerinden bildiğiniz gibi zaten satışa sunuluyordu. Fakat oyunun yayıncısı Deep Silver ve Epic Games’in yaptığı anlaşma ile, serinin son oyunu 15 Şubat’ta yalnızca Epic Games üzerinden satışa sunulacak.

Steam, ocak ayının başında kaptırdığı The Division 2’nin üzerine Metro Exodus’uda eklemiş oldu. AAA serisi oyunların Epic Games’te satışa sunulmasının büyük bir etkeni de Epic Games’in daha düşük kesitler alması. Epic Games, satışlardan %12’lik bir kesinti yaparken bu oran diğer platformlarda %30 civarında. Oyunun, önsiparişini Steam’den vermiş olan kullanıcılar için ilerideki güncellemelere erişebilme garantisi verildi. Ayrıca anlaşmanın 1 yıl olduğu da söyleniyor. Yani 1 yıl sonra Metro Exodus diğer platformlarda satışa devam edebilecek.

Epic Games’in Metro Exodus’u Epic Store üzerinden satışa sunmasının ardından Valve cephesinden gelen resmi açıklama: “Oyunun kaldırılma kararını Steam müşterilerine yapılmış bir haksızlık olarak görüyoruz. Özellikle bu kadar uzun süren bir ön sipariş periyodundan sonra bu yapılmamalıydı. 15 Şubat’a kadar sürmesini beklediğimiz ön siparişler için Steam müşterilerinden özür dileriz. Ancak bize bu durumu size bildirmemiz için çok az bir süre verildi.”

Steam’in çok kullanıcıya sahip olması ya da en popüleri olması, diğer platformlardan önde gelmesi için bir sebep. Fakat geliştiricilere daha makul sebepler sunan Epic Games ve bazı platformlar Steam’i tahtından indirebilir.

Bir önceki Epic Games makalemize göz atmayı unutmayın. Buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir>  Steam Ücretsiz Random Key Alma
Hemen Puanla!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir