Kapat

CSGO – Sprey Yapma Rehberi !

Anasayfa
CS:GO CSGO – Sprey Yapma Rehberi !

AK-47, mermisi en çok seken silahlardan birisidir. Profesyonel oyuncular bile zaman zaman kontrolü elden kaçırabiliyor. Heyecanlanıp kesinlike koşarak, yürüyerek yada zıplayarak ateş etmeyin !

Sürekli sabit durmaktan ve aşırı yavaş hareketlerden sakının bu sizi kolay bir hedef haline getirir. (Ee koşmak yok zıplamak yok yavaş hareket etmek yok biz napacağız ?)

DUR-VUR Taktiği: Gittiğiniz yönün tersi yöne tuşa basarak momenti sıfırlayıp yerinizde durmak diyebiliriz. Oyun motorunun sizi duruyor gibi algılamasını sağlamalısınız.Örneğin D tuşuna basarak sağa giderken bir anda A tuşuna basarsanız karakteriniz en kısa sürede duracaktır ve mermileriniz tam da sıktığınız yere gidecektir. Evet çok kolay olmayabilir ama buna alışır ve çok antreman yaparsanız çok daha fazla düşman öldüreceksiniz

Düşmanla aranızda mesafe uzaksa ve sprey kontrolünüz henüz gelişmemişse kafaya aim alarak 2-4 kere ateş edip sağa veya sola hareket edip durup tekrar kafaya aim alıp 2-4 kere ateş ederseniz hem düşmanın sizi vurması zorlaşacak hem de ara vererek ateş ettiğiniz için daha iyi aim(nişan) alıp düşmanı kafasından vurmanız kolaylaşacaktır.

İlginizi çekebilir>  Mad Max Battle Royale:Fractured Lands

Seri gözetleme (Shoulder/Jiggle Peek) : Deneyimli oyuncuların artık standardı olan bu ölümcül taktik düşmanın yerini, kullandığı silahı ve gitmek istediğiniz yerde kaç kişinin olduğunu kolayca ve güvenli şekilde öğrenmenizi sağlıyor. Eğer başarılı bi şekilde yapabilirseniz düşmanlarınızdan her zaman bir adım önde olacaksınız. Köşelerden veya kapı aralarından seri bir şekilde bakıp geri kaçarak yapılan bu hareket düşmanda sniper varsa vuruşu kaçırmasına, tüfek varsa ateşe başlamasına ve silah kontrolünü (aim) kaybetmesine yol açar.

 

AK-47 SPREY MODELİ VE GERİ TEPME KONTROLÜ

(Spray Pattern & Recoil Control)

AK-47 kullanımında usta olmak çok fazla zaman ve antreman gerektirmektedir. Bunun için farenizin hassasiyet ve dpi ayarlarını kendinize en uygun şekilde ayarlayarak sprey (kesintisiz ateş) kontrolünüzü sağlayabilirsiniz(Tavsiye: 400 dpi, oyun içi hassasiyet 2)

Spreyinizi geliştirmek için aşağıdaki sprey modelini ve videoyu inceleyebilirsiniz. Ayrıca steam atölyesindeki haritaya da abone olarak oyun içinde antreman yapabilirsiniz.

Steam atölye haritası (RECOIL MASTER)

Eğer CSGO Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinmek İsterseniz Bu Konuma Bakabilirsiniz : https://www.globalklavye.com/csgo-yeni-baslayanlar-icin-temel-rehber/

İlginizi çekebilir>  PUBG 3. Seviye Çanta' yı Nereden Satın Alabilirim ?

 

Güncel Haberler İçin Sitemizi Takip Etmeye Devam Edin :

Instagram’da Global Klavye

Hemen Puanla!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir