Kapat

CS:GO Aim Geliştirme Rehberi

Anasayfa
CS:GO CS:GO Aim Geliştirme Rehberi

Bu konumuzda sizlere CS: GO aim geliştirme ve çalışma rehberini sunacağım.Bu rehber eşliğinde aim’ inizi geliştirmek için neler yapılabileceğini görecek ve öğreneceksiniz.Bildiğiniz gibi CS: GO FPS oyunu olduğu için aim’ in yeri oldukça büyük ve de önemli Aimi iyi olanlar bu oyunda istediği konuma kolaylıkla gelebilmekteler.Hiç taktik strateji bilmeyen biri bile aim sayesinde yeteri başarıyı elde edebilir.Şimdi geçelim bu rehberimize.

 

1) İyi Bir Mouse (Fare)

Oyun türü FPS olunca oyuncunun kullandığı mouse da yani farede oldukça önemli bir rol alıyor.Sizlere hangi farelerin FPS oyunlarında oldukça etkili olduğunu ve kullanılması gerektiğini bu başlık altında belirtmek istiyorum.Eğer sıkı bir FPS oyuncusuysanız sizlere fare olarak bu marka ve modelleri önermekteyim.Steelseris Rival,Zowie FK1,Zowie FK2,Logitech G400s ve Razer Deathadder.Bu fareler arasında benim favorim Razer Deathadder’dır.

Peki farelerde ayarlar nasıl olmalı? Bu konu hakkında bir şey söylemem doğru olmaz ayarları tek tek deneyip karar vermeniz gerekli.

2) İyi Bir MousePad

Farelerden bahsetmişken fare altlıklarından yani mousepadler den de bahsetmek yeridir diye düşünüyorum.Kimi oyuncular fare altlıklarının kaygan olmasını kimi oyuncular ise kaygan olmayan bir fare altlığı istiyorlar.Siz kendiniz için en doğru olanı yine kendiniz bilirsiniz.Bu konuda kararı size bırakıyorum ve önerilere geçiyorum.Mousepadin büyük olmasına özellikle önem verin.Mousepad ne kadar büyük olursa sizin için okadar iyi olur.Hareket alanı bakımından yeteri alanı büyük mousepadlerde kolaylıkla bulabilirsiniz.CS:GO oyuncularının özellikle profesyonel oyuncuların kullandığı mousepadler sırası ile şunlar.Razer Goliathus ve SteelSeris Qck+ Mousepad.Bu mousepadlerden Razer goliathus daha kaygan bir yapıya sahip.Steelseries Qck ise orta düzey kayganlıkta ve gayet uygun.Benim kullandığım SteelSeries Qck.

İlginizi çekebilir>  Yeni Battle Royale Oyunu:Cuisine Royale Nedir ? Nasıl İndirilir ?

3) Bol Bol Spray

Oyunda bir harita kurarak tek başınıza girin ve duvarlara kullandığınız en çok silahları kullanarak spray yapmaya çalışın.İlk önce rastgele ateş edin ve mermi izlerini,silahın ne taraflara kaydığını görün ve ona göre spray yaparak bu mermi izlerini tek bir noktada alanda toplamaya çalışın.Bu çalışma biraz zaman isteyecektir.CS:GO Aim geliştirme ve çalışma için önemli etkenlerden biride spray yapmaktır.

4) Botlarla Antrenman

Eğer oyunda yeniyseniz,normal serverlara girmektense ilk önce botlarla oynamanızı tavsiye ederim.Çünkü oyuna yeni başlayıp public sunuculara veya rekabetçi maça girmeniz sizi oyundan soğutabilir.Bu sebepten dolayı oyunu offline modda botlarla oynamanızı öneririm.Tabi kısa bir süreliğine.

5) Aim Haritalarında Antrenman

Oyunu az çok biliyorsanız rekabetçi maçlara girmeden önce ısınmanın önemini biliyorsunuzdur.Server aramalarında bir çok aim haritası göreceksiniz.Zaten bu haritaların isimleri aim ile başlamaktadır.Bu tür haritalara girerek aim’ inizi geliştirebilirsiniz.Ayrıca oyun bul kısmından deathmatch moduna girerseniz burada da hızlı bir şekilde aim geliştirebilirsiniz.Bu modda bir çok silahı da deneyebilir ve elinizi bileğinizi ısıtabilirsiniz.Özellikle düşmanları kafadan tek atışta vurmaya çalışın.Bu şekilde kendinizi ve aim’ inizi ona göre odaklamış olursunuz.

İlginizi çekebilir>  The Witcher'ın FanMade Filmi Geliyor

6) Crosshair Seçimi

Oyunda crosshair’ında önemi oldukça büyük arkadaşlar.Kişiden kişiye değişen crosshairlarda sizin için en doğru crosshair’ı yine siz bilirsiniz.Bunun için google’a cs go crosshair yazdığınızda çıkan ilk bağlantıya tıklayıp kendi crosshair’ınızı kendiniz ayarlayabilir ve test edebilirsiniz.

6) Bol Bol Oynamak

Evet en son tavsiyem de oyunu bol bol oynamak.Bu durum aslında şöyle,bir şeyle ne kadar çok ilgilenirseniz o şeyde ustalaşırsınız.Buradan yola çıkarak CS:GO’yu da ne kadar çok oynarsanız gittikçe başarılı olacağınızı unutmayın.

 

Ayrıca Dust2 Haritasında CT’de Nasıl Savunacağınızı Bilmiyorsanız Bu Konuma

 

Terörist ken Nasıl Saldırı Yapacağınızı Bilmiyorsanız Bu Konuma Bakmanızı Tavsiye Ederim

 

Sizlere aim geliştirmek için yardımcı olabilecek şeylerden bahsettim.Umarım CS: GO Aim Geliştirme Rehberi adlı bu konumu beğenmişsinizdir.Herhangi bir sorunda veya gördüğünüz bir eksikte lütfen yorum yapınız.Herkese bol keyifli oyunlar dilerim.

Hemen Puanla!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir