Kapat

CS:GO’Ya Yeni Gelecek Olan TAC21 Silahı Sızdırıldı!

Anasayfa
CS:GO CS:GO’Ya Yeni Gelecek Olan TAC21 Silahı Sızdırıldı!

Merhaba Global Klavye  okurları, bildiğimiz üzere aramızda cs-go  oyununu severek oynayanlar, troll oynayanlar, oyunu ciddiye alanlar veya oyunu sadece arkadaş ortamından dolayı oynayanlar olabilir tabi ki. Son zamanlarda hilelerinde hesaba katmayı unutmayalım, bu hilelerin çoğalmasıylada cs-go üzerindeki oyuncu kitlesi bir hayli düşüşe uğradı diyebiliriz. Valve bu hile açıklarını kapatmayıp neden yeni bir silah ekliyor düşüncesindede olabilirsiniz… Haklı olabilirsiniz, asıl konumuza gelelim.

 

Bildiğimiz üzere  Operation Hydra  üzerinden bir kaç bilgi sızdırılmıştı, hatta bırakın bir kaç bilgiyi 2014 yılından beri bu silah üzerinde çalışılmaktaydı. En son sızan bilgilere göre TAC-21 silahının oyuna geleceği neredeyse kesinleşti diyebilirim. Öncelikle 2014’de sızan bazı bilgilere göz atalım…

Bulgulara göre ilk bilgiler 22 Ekim 2014’de  cs-go’ya  gelen bir güncelleme ile oyuna tac21 adında 2 tane ses dosyası eklendi. Fakat ardından gelen bir update ile oyuna gelen ses dosyaları oyundan kaldırıldı ve TAC21 fikri rafa kaldırılmış gibi de gösterilmiş olabilir hatta oyunda sesleri test ederekde kaldırılmış olabilir.

 

TAC21 Adlı Silahın Görüntüsünü Merak Edenler İçin Birkaç Görsel ve Video

 

İlginizi çekebilir>  Fortnite v6.10 Yama Notları

 

Peki… TAC21 silahına ait bazı görselleri elde ettiğimize göre ve zihnimizde birşeyler canlandığına göre elde edilen diğer bulgulara geçebiliriz.

Silaha ait ses dosyaları kaldırıldıktan ortalama 2 yıl sonra 20 Ocak 2016  tarihinde önceki ses dosyalarına ziyaden daha büyük bir  adım atılarak oyuna silaha ait model ve animasyonu eklendi. Bu dosyalarda önceki ses dosyaları gibi TAC21‘e  aitti fakat ne hikmetse güncellemeden 1 hafta sonra bu eklenen dosyalarda oyundan kaldırıldı. Aslında oyuncuların akıllarında silahın kaldırılmış gibi bir düşünce oluşturmaya çalışılmışdı fakat TAC21 silahı hala geliştirilmekteydi.

Asıl bomba ise 31 Mayıs 2016’da gelen ufak bir güncelleme ile oyuna tekrar silahın  2 ses dosyası eklendi. Peki “bu eklenen  ses dosyalarının içinde ne var?” kendinizce soru sormuş olabilirsiniz… Bu dosyalarının içinde ise 2014’de  oyuna eklenip ardından kaldırılan ses dosyaları mevcuttu. Yukarda söz ettiğimiz gibi TAC21  projesi asla rafa kaldırılmamıştı, geliştirme aşamasında devam etmekteydi… Bu ses dosyalarının içinde ise ufak bir ayrıntı yakalandı ve ses dosyalarında silaha ait 2 farklı ses dosyası mevcuttu. Biri silahın susturucu olmadan ateş edilme hali diğeri ise susturuculu ateş edilme sesi bulunuyordu yani TAC21  silahı M4A1 gibi silahlardaki gibi susturucusu  çıkarılıp takılabilen bir silah olduğuda ortaya çıktı. Tabi ki akıllardada şöyle bir sorun kalıyor “Acaba susturucuyu hangi tuşla takıp çıkarabileceğiz?” sorusuda akıllarda soru işareti bırakmakta… Silah geliştiricileri bu sorunu ileride nasıl çözeceklerini göreceğiz.

İlginizi çekebilir>  3300 Lira Bütçeye PUBG Açan Render Yapan Oyuncu Bilgisayarı !

 

Ufak ayrıntılarıda kaçırmamak gerek… 2016 yılından sonra herhangi bir dosya sızdırımı olmamış  ta ki Operasyon Hydra güncellemesi gelesiye kadar. Operasyon Hydra güncellemesi ile birlikte harita tasarlama atölyesinde TAC21 ile ilgili çok ufak 2 adet animasyon dosyası daha eklendi. Hydra ile gelen bu sızdırmaya göre silah üzerinde 4 yıldır  yapılan çalışan devam etmekte dahada geliştirilmekte. Silahın 4 yıl boyunca neden gelmediği hakkında hiçbir fikrimiz yok fakat Valve’nin bir planı olduğunu düşünüyorum, kendi ellerindeki kitleyi  PUBG, Fortnite  gibi oyunların elinden almasını rahatca geri alabilecek  kapasiteye sahip. Ayrıca otomatik tüfekler bildiğimiz üzere CS’de oldukça OP kabulleniliyor. Bu yüzden oto sniperlar kaldırılıp bu silahın geleceği söylentiler mevcut. Yeni haberler geldikçe paylaşacağız sağ alttan bildirimleri açmayı unutmayın.

 

Hemen Puanla!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir