Kapat

2018’in En İyi 10 Indie Oyunu!

Anasayfa
Genel 2018’in En İyi 10 Indie Oyunu!

Günümüzde önemli bir yere sahip olan Indie oyunlar her yıl olduğu gibide 2018 yılının, en iyi 10 Indie oyunlarını bir araya getirerek derledik listeledik. Indie oyunlar herkese hitap etmese de hali hazırda sırf Indie oyun oynayan bir çok insan da bulunmakta.

Sizler için 2018’in En İyi 10 Indie Oyunu!

1. Ashen

Ashen, piyasaya 2018 yılında sürülmesine rağmen şimdiden liste’nin başında yerini almış. Topluluk tarafından sevilerek oynanan Ashen oylamalarda %95 olumlu oyu almış ve toplumun sevgisi ile kucaklanarak listenin başına oturmuş. Oyuncuların isteklerini karşılayan ve yeterince övgü gören Ashen anlaşılan çok sevilmiş…

2. Below


Below oyunu yapımı ve piyasaya sürülmesi 5 yılı aşkın devam etmekte olan oyun 14 Aralık 2018 tarihinde piyasaya sürülmesinin ardından bekleyenleri bir mutluluk sevinci ile karşıladı. Below oyununun derinliklerine indikçe türlü türlü sürprizler ile karşılaşıyorsunuz. Yer altına indikçe yeni yerler keşfederek ilerliyor. Zifiri karanlığın içine bir adım daha indiğiniz de büyülü şeyler ile karşılaşmanız mümkün…

3. Celeste

Celeste oyunda dağcılık yapan kadın karakterin kendini bulmayı umut eden bir kadının hikayesini anlatıyor. Mükemmel seviyede tasarım, şıklık, hassas kontrollere sahip olan oyun, oyuncuların göz ardı olmuş durumda.

22 Aralık itibari ile Steam platformunda indirimde : 24,80 TL

4. Dead Cells

Rogue Legacy 2013  yıl sonu ödülünü almasıyla tanınan ve bir çok tartışma konusuna sebep olan Dead Cells  oyunu içindeki eşşsiz seviyeleri, unsurları ile oyuna bambaşka bir hava katıyor. Son derece geliştirilmiş mekanikleri, kendine öz figürleri ile oyuna eğlence katıyor.

İlginizi çekebilir>  Spider-Man Satılış Hızıyla God of War'ı Geride Bıraktı !

22 Aralık itibari ile Steam platformunda indirimde : 32 TL

5. Florence

Florence bu sene piyasaya sürülen farklı tarz bir oyun. Bu oyunun hikayesi ise hayatı boyunca yaşayan, önemli bir ilişkiden geçen ve bir insan olarak büyüyen bir kadın hakkında. Oyun; Hafif içeriğe sahip bir oyun, bir kaç saat içerisinde bitirebileceğiniz türden bir oyun. Fakat oyunun önemli bir noktası ise diğer oynadığınız tüm Indie oyunlardan 40 kat daha fazla duygusal bir etki bırakıyor… Bu mükemmel oyun çok yönlü, kendine özlü, dokunaklı ve harika ve çokta dokunaklı hikayaye sahip olan bir oyun. Duygusal biri iseniz ağlamamanız elde değil. Oyunu mobil platformlardan oynayabilirsiniz.

6. Gris

Griss; Sanatın bir parçası.

Bu oyun hakkında söylenecek pek bir şey yok eğer sanattan hoşlanıyorsanız Gris’in mükemmel grafik dizaynı sayesinde kendinizden geçebilirisiniz !

7. Into the Breach

Into the Breach oyunu sadece bir taktik oyunu değil aksine oyundaki hassasiyeti kavramak ve ince noktaları keşfedebilmek. Oyunda Konumlandırılan birlikler zarar vermekle kalmayarak sivilleri, müttefik birlikleri ve alt yapıyı korurlar. Oyunda zaferi elde etmek için büyük bir uğraş vermeniz lazım… Zaferin tadını ancak böyle çıkarabilirsiniz.

İlginizi çekebilir>  2019 Yılında Çıkacak Oyunlar!

22 Aralık itibari ile Steam platformunda indirimde : 16,75 TL

8. The Messenger

The Mesenger, 8-bit ve 16-bit görsellerin güzel bir karışımı, kendine özgü hikayesi ile anlatılmak isteneni açıkça vurgulayan bir oyun. Messenger ilham aldığı tüm retro oyunlar’ın sadece hayalini kurduğu bir üst seviyesine sahip canlı ve heyecan verici bir Indie oyunu.

22 Aralık itibari ile Steam platformunda indirimde : 22,40 TL

9. Minit


Minit oyunu sıfırlama düğmesine basılmadan önce oyunculara 60 saniye kazandıran ve 60 saniye içinde neler yapılabileceğini görebilmek için o şeyleri gerçekleştirmesinizi isteyen 2D bir oyun. Oyundaki asıl amaç oyunda 60 saniyeniz bulunuyor, 60 saniye içinde oyun içindeki yapılabilecek şeyleri yapıyorsunuz fakat yapamaz iseniz bölüm sıfırlanıyor ve başka bir bölüme yeni bir bakış açısı ile başlıyorsunuz. Yeni bir bakış açısı ile oyuna mı başlamak istiyorsunuz? 60 Saniye bekleyin.

22 Aralık itibari ile Steam platformunda indirimde : 10,80 TL

10. Return of the Obra Dinn

Papers Please’in yapımcıları tarafından yapılan bu oyun başka bir gizemi beraberinde getiriyor. Bir sigortacı olarak Obra Dinn ve ekibinin neden felakate uğradığı sorun ile baş başa kalan oyunculardan bu felaketin neden ve neyin sebep olduğu bulunması isteniyor.

Hemen Puanla!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir